Světové dění keyboard_arrow_right Světové dění keyboard_arrow_right Válka v Sýrii: Dělostřelba zabila devět ..

Válka v Sýrii: Dělostřelba zabila devět lidí ve škole v povstaleckém táboře v Idlibu

person access_time02.leden 2020 chat_bubble_outline0 komentářů remove_red_eye472 shlédnutí

Sýrie: Dělostřelecké palby zabily devět lidí, včetně pěti dětí, říkají prvotní zprávy. Šestnáct dalších bylo zraněno, když munice zasáhla školu v Sarminu.

Stalo se, protože pro-vládní síly pokračovaly v ofenzivě na jih. Idlib je posledním velkým regionem, který stále drží rebelští bojovníci a džihádisté na rozdíl od prezidenta Bašára al-Asada.

OSN tvrdí, že nepřátelství má devastující důsledky pro tři miliony lidí, kteří tam žijí, z nichž 76% jsou ženy a děti. V srpnu zastavení příměří zastavilo vládní útok na Idlib, který údajně nechal zemřít více než 1 000 lidí a dalších 400 000 odešlo. Potyčky a bombardování však pokračovaly. Asi 284 000 lidí uprchlo ze svých domovů, většinou v jižním Idlibu, v důsledku nepřátelských akcí od 1. prosince, podle OSN.

Hlavní město Maarat al-Numan a jeho okolní krajina, 30 km (19 mil) jižně od Sarminu, jsou údajně téměř prázdné, zatímco lidé ze Saraqebu, pouhých 9 km od Sarminu, prchají v očekávání, že se boje dostanou do jejich oblastí. Většina vysídlených osob směřuje na sever do města Idlib, kde se k jejich bydlení používají veřejné budovy, jako jsou školy, a do táborů poblíž tureckých hranic.

OSN říká, že mnoho z nich naléhavě potřebuje humanitární podporu, včetně topení, zimního oblečení a přikrývek, které jim pomohou vyrovnat se s chladným počasím. Minulý týden Mezinárodní záchranný výbor varoval, že mnoho rodin bylo nuceno tábořit venku, zatímco místní lékaři říkali, že jejich nemocnice jsou plné. Od zahájení povstání proti prezidentovi Assadovi v březnu 2011 bylo podle britské syrské observatoře pro lidská práva zabito více než 370 000 lidí. Během roku 2019 sledovala monitorovací skupina 11 215 úmrtí.

Zdroj: BBC

 

0 komentářů

comment Žádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

V Praze se paralelně scházejí kritici islamismu, xenofobie

personMarián Kroužel remove_red_eye275 bookmarkdomácí zprávy

Praha - odpůrci imigrace z islámských zemí a kritici xenofobie dnes na pražském centrálním Václavském náměstí uspořádali paralelní protestní schůzky, kterých se každý zúčastnil stovky lidí. Setkání se konala odděleně od rušné dálnice a také od policejní jednotky. ..

Povodně na Jakartě: „Není to obyčejný déšť“, říkají úředníci

personMarián Kroužel remove_red_eye361 bookmarkSvětové dění

Nejméně 21 lidí zemřelo při povodních v indonéském hlavním městě Jakartě poté, co město mělo nejintenzivnější srážky za posledních 24 let. Meteorologická, klimatologická a geofyzikální agentura (BMKG) naměřila 377 mm (14,8 palce) srážek za den na letišti ve východní ..

Zemětřesení

personRedakce remove_red_eye389 languagetrip4you.cz

Když se zemský povrch změní náhlým a prudkým pohybem, vytváří se jedna z nejmocnějších přírodních sil – zemětřesení. Tyto prudké otřesy se nejvíce projeví, když se vyskytnou ve větších městech.Dne 17. ledna 1995 v 5 hodin a 46 minut zasáhlo japonské město Kobe silné ..

Inspirace z knihy Konspirace mocných a bohatých

personRedakce remove_red_eye319 languagefinancevbezpeci.cz

"Život je přístup. Chcete-li si změnit život, nejprve změňte svůj slovník. Změna slovníku vám zase přinese změnu přístupu. Uvádím zde některé vžité přístupy ohledně peněz."Nikdy nebudu bohatý," jsou slova člověka, jenž má přístup chudáka. Je pravděpodobné, že se ..

Ve třídění odpadů se stále zlepšujeme!

personRedakce remove_red_eye433 languageekologickecesko.cz

Historie systematického třídění odpadů se začala v České republice psát na přelomu tisíciletí. Cestu k dnes již notoricky známým barevným kontejnerům si tehdy našlo jen 38 % Čechů. Zatímco dnes to ke sběrným hnízdům má každý z nás doslova co by kamenem dohodil, před ..

Chemický průmysl prošel od roku 1990 obrovskou proměnou

personRedakce remove_red_eye295 languageekologickecesko.cz

O chemickém průmyslu a udržitelném rozvoji jsme se bavili s Ladislavem Novákem, ředitelem Svazu chemického průmyslu ČR. Jaký je význam chemického průmyslu? Prakticky každý výrobek, který vezmete do ruky, má něco společného s chemickým průmyslem. Slyšel jsem hezkou definici, ..

Udržitelnost, světový trend a nezbytný předpoklad úspěšného podnikání

personRedakce remove_red_eye449 languageekologickecesko.cz

Stále více firem se začíná zabývat tím, jaký vliv má jejich chování na životní prostředí a co od nich společnost očekává. Tím se mění tradiční přístup podniku, jehož výhradní odpovědností je zvyšování zisku či hodnoty pro akcionáře. Udržitelnost se pomalu ..