domácí zprávy keyboard_arrow_right domácí zprávy keyboard_arrow_right V Praze se paralelně scházejí kritici ..

Obrázek příspěvku: V Praze se paralelně scházejí kritici islamismu, xenofobie

V Praze se paralelně scházejí kritici islamismu, xenofobie

person access_time17.prosinec 2019 chat_bubble_outline0 komentářů remove_red_eye273 shlédnutí

Praha - odpůrci imigrace z islámských zemí a kritici xenofobie dnes na pražském centrálním Václavském náměstí uspořádali paralelní protestní schůzky, kterých se každý zúčastnil stovky lidí. Setkání se konala odděleně od rušné dálnice a také od policejní jednotky. Rally kritiků islamismu se zúčastnilo mnohem více účastníků. Zpívali slogany o zachování české kultury, suverenity a nezávislosti. Jeden z řečníků řekl, že ti, kdo kritizují odpůrce islámu, jsou „pokryteckí slepí multikulturní blázni“. Řekl, že instinkt sebezáchovy byl popřen jak U.N., tak EU, což kritizuje odmítnutí povinných kvót pro přijetí uprchlíků Prahou.

Účastníci demonstrace pro uprchlíky z jejich strany nesli transparenty s nápisem „Nenávist není řešení“, „Hnutí není zločinem“ a „Zastavte fašistické maškarády v České republice“. Antiislamisté byli hlasitější než odpůrci xenofobie, a to i díky účinnějším reproduktorům. První z nich byly podpořeny účastníky demonstrace skupiny Bikers proti islámu skupiny motorových cyklistů, jejichž hlučná jízda přes horní část náměstí trvala několik minut. Setkání proti xenofobii zorganizovala skupina Proti displeje nenávisti spolu s Young Greens. Organizátoři očekávali, že přilákají více než 3 000 lidí, ale účast byla výrazně slabší. Rally nyní pokračuje pochodem přes centrum Prahy na Náměstí Republiky, kde bude nabídnuta zábavní akce pro děti, spolu s výstavou fotografií a informačních stánků organizací pomáhajících uprchlíkům.

0 komentářů

comment Žádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Státní podpora nové výstavbě jen omezeně

personRedakce remove_red_eye261 languagefinancevbezpeci.cz

Nemohu než se připodepsat pod text Marka Loužka, jehož „CEPovský" názor na socialistickou bytovou politiku v ČR sdílím já i Evropští demokraté jen s jedinou výhradou. Tou je problém mladých rodin, zpravidla nepříliš majetných a spíše nízkopříjmových, které se díky ..