Světové dění keyboard_arrow_right Světové dění keyboard_arrow_right Povodně na Jakartě: „Není to obyčejný ..

Povodně na Jakartě: „Není to obyčejný déšť“, říkají úředníci

person access_time02.leden 2020 chat_bubble_outline0 komentářů remove_red_eye360 shlédnutí

Nejméně 21 lidí zemřelo při povodních v indonéském hlavním městě Jakartě poté, co město mělo nejintenzivnější srážky za posledních 24 let. Meteorologická, klimatologická a geofyzikální agentura (BMKG) naměřila 377 mm (14,8 palce) srážek za den na letišti ve východní Jakartě. To je nejvíce srážek za jediný den od roku 1996, kdy začaly záznamy dodané agenturou. "Déšť padající na Silvestr ... není obyčejný déšť," řekla agentura. Agentura uvedla, že intenzita deště byla způsobena několika faktory, včetně monzunového období, jakož i velkým množstvím vodní páry ve vzduchu.

Z města bylo evakuováno nejméně 62 000 lidí. Někteří lidé strávili noc na střechách svých budov a čekali na záchranu. Silné srážky by měly pokračovat až do víkendu. Jinde ve východní Jakartě bylo zaznamenáno 335 mm, zatímco v Bekasi, dále na východ, kleslo 259 mm.

Agentura považuje dešťové srážky nad 150 mm za den za extrémní.

0 komentářů

comment Žádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Během léčby rakoviny byla matka odsouzena na 7 let vězení za injekce stolice do jejího 4 letého syna

personMarián Kroužel remove_red_eye305 bookmarkUSA

Tiffany Albertsová má po výkonu trestu odnětí svobody sloužit pět let zkušební doby, řekl Michael Leffler, tiskový mluvčí Úřadu státního zastupitelství Marion. Alberts byla v září 2019 obviněna ze šesti počtů přitěžujících baterií a jednoho počtu zanedbávání. ..

Válka v Sýrii: Dělostřelba zabila devět lidí ve škole v povstaleckém táboře v Idlibu

personMarián Kroužel remove_red_eye472 bookmarkSvětové dění

Sýrie: Dělostřelecké palby zabily devět lidí, včetně pěti dětí, říkají prvotní zprávy. Šestnáct dalších bylo zraněno, když munice zasáhla školu v Sarminu. Stalo se, protože pro-vládní síly pokračovaly v ofenzivě na jih. Idlib je posledním velkým regionem, který ..

Stínová ekonomika - nejrychleji se rozvíjející sektor

personMarián Kroužel remove_red_eye371 bookmarkEkonomika

V poslední době se stále více ekonomů zabývá seriózním výzkumem stínové ekonomiky. I když toto téma není nové, patřičná pozornost mu začíná být věnována teprve od konce sedmdesátých let. Dnes je již zřejmé, že stínová ekonomika je ve většině zemí nejrychleji se ..

V Praze se paralelně scházejí kritici islamismu, xenofobie

personMarián Kroužel remove_red_eye275 bookmarkdomácí zprávy

Praha - odpůrci imigrace z islámských zemí a kritici xenofobie dnes na pražském centrálním Václavském náměstí uspořádali paralelní protestní schůzky, kterých se každý zúčastnil stovky lidí. Setkání se konala odděleně od rušné dálnice a také od policejní jednotky. ..

Chemický průmysl prošel od roku 1990 obrovskou proměnou

personRedakce remove_red_eye295 languageekologickecesko.cz

O chemickém průmyslu a udržitelném rozvoji jsme se bavili s Ladislavem Novákem, ředitelem Svazu chemického průmyslu ČR. Jaký je význam chemického průmyslu? Prakticky každý výrobek, který vezmete do ruky, má něco společného s chemickým průmyslem. Slyšel jsem hezkou definici, ..

Inspirace z knihy Konspirace mocných a bohatých

personRedakce remove_red_eye318 languagefinancevbezpeci.cz

"Život je přístup. Chcete-li si změnit život, nejprve změňte svůj slovník. Změna slovníku vám zase přinese změnu přístupu. Uvádím zde některé vžité přístupy ohledně peněz."Nikdy nebudu bohatý," jsou slova člověka, jenž má přístup chudáka. Je pravděpodobné, že se ..

Dešťová voda - zdroj za který se neplatí!

personRedakce remove_red_eye303 languageekologickecesko.cz

O tom, co s deštěm, respektive s dešťovou vodou, se rozhoduje ještě dříve, než začnete stavět. Podle současné legislativy lze stavebníkovi určit, že místní poměry žádají, aby likvidoval dešťovou vodu na vlastním pozemku. Někdy tomu tak chce i investor sám. Moderní ..

Jak se postarat o stav ekologie a zároveň obdržet kvalitní výrobky

personRedakce remove_red_eye247 languageekologickecesko.cz

Ekologie může být snadně držená zároveň ve společnosti buď doma. Některá skvělá ekologická řízení jsou velmi nápomocná pro všechny, kdo pečuje o pole buď zahrádku, jiná, ačkoliv už trochu pokročílejší v technickém ohledu, stanoví skvělý zdroj elektřiny. Dnes ..

Plýtvat nebo šetřit - vyberte si

personRedakce remove_red_eye310 languageekologickecesko.cz

Šetřit nebo plýtvat energií začínáme hned, jakmile otevřeme domovní dveře. Věnujme se tentokrát kuchyni, kde velmi často plýtváme elektřinou, teplem i vodou. Jak ušetřit a zbytečně nevyhazovat peníze?A, B nebo C – záleží na tom?Vyměňte své zastaralé spotřebiče za ..