domácí zprávy keyboard_arrow_right domácí zprávy keyboard_arrow_right Americký konvoj směřující do Maďarska ..

Obrázek příspěvku: Americký konvoj směřující do Maďarska vstupuje do České republiky

Americký konvoj směřující do Maďarska vstupuje do České republiky

person access_time17.prosinec 2019 chat_bubble_outline0 komentářů remove_red_eye347 shlédnutí

Rozvadov - americký konvoj jedoucí z americké základny ve Vilsecku v Bavorsku dnes vstoupil na hraniční přechod Rozvadov do České republiky dnes v 10:00. Předvojem hlavního konvoje, který projede Českou republikou ve dnech 13. – 14. Září, je vyzkoušet trasu do Maďarska, kde se bude konat cvičení. Konvoj 11 vozidel pokračuje od hranice podél dálnice D5 přes Prahu a Brno. Je naplánováno, že dorazí do vojenské oblasti ve Vyskově na jižní Moravě ve 22:00. Americké jednotky projdou Českou republikou tento týden třikrát. Po dnešní první předběžné jízdě se část vojáků v pátek a sobotu vrátí přes Českou republiku do Německa. V neděli se hlavní část amerických sil vydá na cestu. Skládá se z 550 vojáků a asi 150 vozidel, včetně obrněných bojových vozidel Stryker. Američané se zúčastní cvičení NATO Brave Warrior 2015 v Maďarsku. Koncem března a začátkem dubna projel přes Českou republiku podobný americký konvoj. Přestože vyvolaly protesty skupin sousedících s Ruskem, většina Čechů uvítala své vojáky. V prvních šesti měsících roku se v České republice uskutečnilo 3 727 tranzitních letů a jízd. Přes pozemní komunikaci se v České republice pohybovalo celkem 1 277 zahraničních jednotek.

0 komentářů

comment Žádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

60letý muž, který byl zbit a okraden o 1 americký dollar, zemřel....

personMarián Kroužel remove_red_eye911 bookmarkSvětové dění

60letý muž, který byl kriticky zraněn na štedrý den skupinou lupičů před několika málo okamžiky bohužel zemřel. Policie uvedla ,žep oezřelí ho oloupily o 1 americký dollar.Juan Fresnada utrpěl krvácení do mozku a od útoku byl hospitalizován. Zemřel v pátek odpoledne, uvedlo ..

V Praze se paralelně scházejí kritici islamismu, xenofobie

personMarián Kroužel remove_red_eye273 bookmarkdomácí zprávy

Praha - odpůrci imigrace z islámských zemí a kritici xenofobie dnes na pražském centrálním Václavském náměstí uspořádali paralelní protestní schůzky, kterých se každý zúčastnil stovky lidí. Setkání se konala odděleně od rušné dálnice a také od policejní jednotky. ..

Problém ROUŠKY aneb jak to opravdu bylo s čínským leteckým mostem

personRedakce remove_red_eye587 languageprotestant.cz

Asi nikomu v ČR neuniklo, že byl za výrazné pomoci ministra vnitra Hamáčka a prezidenta Miloše Zemana zřízen tzv. letecký most mezi Čínou a Českou republikou. Díky tomuto leteckému mostu do České republiky začali pravidelně proudit miliony roušek a respirátorů, kterých je v ..

Kdo neuklízí, není Čech

personRedakce remove_red_eye316 languageekologickecesko.cz

Ukliďme svět, ukliďme Česko je největší úklidovou akcí v České republice. Jejím cílem je za aktivní účasti dobrovolníků z celé republiky uklidit z české přírody, měst a obcí černé skládky a odpadky a bojovat za to, aby se u nás už žádné další neobjevovaly. Po ..

Obecní a komunitní výroba energie - šance pro rozvoj obcí a domácností

personRedakce remove_red_eye306 languageekologickecesko.cz

Co mají společného skotské město Neilston, vesnice Jühnde v Dolním Sasku nebo dánský ostrov Samsoe s českou obcí Karle, Jindřichovicemi pod Smrkem či Kněžicemi? Investice do obnovitelných zdrojů loni poprvé překročily sumu investovanou v ropném a plynařském průmyslu. Co ..

CSR a lepší společnost

personRedakce remove_red_eye302 languageekologickecesko.cz

CSR - společenská odpovědnost firem. Koncept, který v sobě snoubí snahu o odpovědný přístup firmy k lidem, planetě a trvale udržitelnou tvorbu zisku, od 90. let dobývá české podnikatelské prostředí. Firmy, které si zvolily koncept CSR jako součást svého firemního DNA ..

Ve třídění odpadů se stále zlepšujeme!

personRedakce remove_red_eye432 languageekologickecesko.cz

Historie systematického třídění odpadů se začala v České republice psát na přelomu tisíciletí. Cestu k dnes již notoricky známým barevným kontejnerům si tehdy našlo jen 38 % Čechů. Zatímco dnes to ke sběrným hnízdům má každý z nás doslova co by kamenem dohodil, před ..