Výsledky vyhledávání v sekci USA na dotaz uvedla policie

Během léčby rakoviny byla matka odsouzena na 7 let vězení za injekce stolice do jejího 4 letého syna

access_time28.prosinec 2019personMarián Kroužel

Tiffany Albertsová má po výkonu trestu odnětí svobody sloužit pět let zkušební doby, řekl Michael Leffler, tiskový mluvčí Úřadu státního zastupitelství Marion. Alberts byla v září 2019 obviněna ze šesti počtů přitěžujících baterií a jednoho počtu zanedbávání. Albertsová byla shledána vinnou z pokusu o vraždu, jak ukazují její soudní záznamy.James Voyles, právník paní Albertsové to odmítl jakkoliv komentovat. Wolcott, Indiana, matka byla zatčena a obviněna v roce 2016 poté, co pomocí injekční stříkačky vstříkla výkaly do svého 4 letéhosyna, zatímco podstoupil léčbu rakoviny v Riley Hospital pro děti v Indianapolis. Vědomě jej uvedla „do situace, která ohrožovala život nebo zdraví závislé osoby,“ uvedly dokumenty vrchního soudu Marion County. Alberts uvedla, že její akce měly za cíl přimět jejího syna, aby se přestěhoval z jednotky intenzivní péče do jiné jednotky Riley, kde věřila, že „léčba bude lepší,“ uvádí se v dokumentech. Její syn byl léčen pro leukémii od začátku srpna 2016 v nemocnici, uvedl policejní prohlášení kraje Marion. Podle zprávy byl propuštěn a do nemocnice se vrátil o několik dní později, začátkem září 2016, s horečkou, zvracením a průjmem. Krevní testy chlapce ukázaly, že organismy, které se běžně vyskytují ve stolici, způsobují bakteriální infekce a sepse, což nebylo možné vysvětlit rozsáhlým lékařským hodnocením.Podezření na to, že by někdo mohl kontaminovat pacientovy linie, personál nemocnice začal sledovat dospívající pokoj s video sledováním a spatřil matku, která vstřikovala látku do jeho centrální linie. Úřady uvedly, že Albertsová původně řekla vyšetřovatelům, že vstřikuje vodu, aby „propláchla to, protože lék, který mu byl dán, spálil“. Později přiznala, že si vstříkla vlastní stolici svého syna, kterou uchovávala v dárkovém sáčku na umyvadle svého pokoje, uvedli úředníci.

folder_openPřiřazené štítky

93letý muž údajně zastřelil jinéh muže kvůli sporu o poškození vodou, tvrdí policie

access_time07.leden 2020personMarián Kroužel

93letý muž naštvaný na povodeň a poškození vodou v jeho bytě v Las Vegas zastřelil zaměstnance v rezidenčním komplexu.Robert Thomas byl obviněn z pokusů o vraždu, únos, vloupání se střelnou zbraní a nošení skryté zbraně bez povolení, podle záznamů z detenčního centra v okrese Clark. Právní zástupce Thomase v pátek řekl u soudu, že incident byl pravděpodobně kvůli duševním problémům vzhledem k jeho věku.Policie v Las Vegas přijala oznámení dne 2. ledna 2020 od ženy na recepci v Vista Del Valle Apartments, která říkala, že starší muž, později identifikovaný jako pan Thomas, měl zbraň a v kanceláři jí vyhrožoval řekl asistent šerifa Brett Zimmerman na tiskové konferenci v pondělí.„Později bylo řečeno, že Thomas byl na vedení rozrušený kvůli poškození vodou a záplavám v jeho bytě,“ řekl Zimmerman. "Zatímco se telefonoval s volajícím, dispečer slyšel některé z hrozeb, které Thomas vykřikoval." Video vydané městským policejním oddělením v Las Vegas ukazuje, že Thomas vytáhl z kabátu zbraň Glock 9 mm, zatímco mluvil se dvěma zaměstnanci uvnitř kanceláře. Na jednom místě náhodně vystřelil v kanceláři, když projektil proletěl dělicí stěnou skrz obrazovku počítače. Zaměstnankyně sedící u recepce, přesvědčila pana Thomase, aby ji nechal opustit budovu, uvedla policie. Mužský zaměstnanec zůstává v křesle a mluví s Thomasem. Asi 30 sekund poté, co zaměstnankyně odejde, pan Thomas vystřelí na mužského zaměstnance. Zaměstnanec následně spadne ze židle na zem. Po dalších 40 sekundách je Thomas vidět, jak provádí druhý výstřel na mužského zaměstnance, který stále leží na zemi. „Nechtěl jsem tomu chlapovi ublížit, jen jsem ho chtěl trochu zkrotit,“ řekl minulý týden u soudu Thomas.Thomas obdržel kaukci 25 000 dolarůZhruba o 15 sekund později přišel na scénu důstojník později identifikovaný jako Ronald Hornyak a nařídil Thomasovi, aby přede dveřmi kanceláře zahodil zbraň. Hornyak vystřelil výstřel přes sklo předních dveří, které zasáhlo Thomase, ale pouze prošlo klopou jeho saka, řekl Zimmerman. Když Hornyak vstoupil do kanceláře, viděl, že Thomas položil pistoli na stůl, následně byl povalen na zem a předán do vazby.Thomas byl léčen v nemocnici pro drobná zranění a propuštěn do policejní vazby, řekl Zimmerman. Thomas je v současné době ve vězení ve vězeňském středisku Clark County a je držen na kauci ve výši 25 000 $. Dne 3. ledna se poprvé zúčastnil soudu a jeho další soudní vystoupení je naplánováno na úterý ráno. Zaměstnanec bytu, kterého policie nepojmenovala, utrpěl dvě střelné rány a byl léčen v nemocnici, uvedla policie ve zprávě. Očekává se, že se zaměstnanec brzo zotaví.Hornyak, šestnáctiletý veterán policejního oddělení, byl propuštěn na „běžnou placenou administrativní dovolenou, dokud nebude vyhodnocen tento incident,“ uvedla policie.Zdroj CNN.

folder_openPřiřazené štítky

Výsledky vyhledávání v sekci Světové dění na dotaz uvedla policie

60letý muž, který byl zbit a okraden o 1 americký dollar, zemřel....

access_time28.prosinec 2019personMarián Kroužel

60letý muž, který byl kriticky zraněn na štedrý den skupinou lupičů před několika málo okamžiky bohužel zemřel. Policie uvedla ,žep oezřelí ho oloupily o 1 americký dollar.Juan Fresnada utrpěl krvácení do mozku a od útoku byl hospitalizován. Zemřel v pátek odpoledne, uvedlo policejní oddělení v New Yorku. Fresnadu a 29 letého známého oslovilo několik neidentifikovaných mužů kolem 1:25 hodin ráno v úterý v Bronxu, uvedlo policejní prohlášení. Jak je vidět na přiložené fotografii vydané NYPD, tak tato fotgrafie zachycuje část útoku. Ukazuje, že jeden útočník hází jednu oběť na zem. V jiném rámci je další obětť - jehož tvář je rozmazaná. Třetí snímek ukazuje útočníka, který jak se zdá útočí poplenicí, kterou má v ruce. 29 postižený odmítl lékařské ošetření.Podezřelí nebyli identifikováni a nedošlo k žádnému zatčení.

folder_openPřiřazené štítky

Povodně na Jakartě: „Není to obyčejný déšť“, říkají úředníci

access_time02.leden 2020personMarián Kroužel

Nejméně 21 lidí zemřelo při povodních v indonéském hlavním městě Jakartě poté, co město mělo nejintenzivnější srážky za posledních 24 let. Meteorologická, klimatologická a geofyzikální agentura (BMKG) naměřila 377 mm (14,8 palce) srážek za den na letišti ve východní Jakartě. To je nejvíce srážek za jediný den od roku 1996, kdy začaly záznamy dodané agenturou. "Déšť padající na Silvestr ... není obyčejný déšť," řekla agentura. Agentura uvedla, že intenzita deště byla způsobena několika faktory, včetně monzunového období, jakož i velkým množstvím vodní páry ve vzduchu.Z města bylo evakuováno nejméně 62 000 lidí. Někteří lidé strávili noc na střechách svých budov a čekali na záchranu. Silné srážky by měly pokračovat až do víkendu. Jinde ve východní Jakartě bylo zaznamenáno 335 mm, zatímco v Bekasi, dále na východ, kleslo 259 mm.Agentura považuje dešťové srážky nad 150 mm za den za extrémní.

folder_openPřiřazené štítky