Výsledky vyhledávání v sekci domácí zprávy na dotaz řekl zimmerman

V Praze se paralelně scházejí kritici islamismu, xenofobie

access_time17.prosinec 2019personMarián Kroužel

Praha - odpůrci imigrace z islámských zemí a kritici xenofobie dnes na pražském centrálním Václavském náměstí uspořádali paralelní protestní schůzky, kterých se každý zúčastnil stovky lidí. Setkání se konala odděleně od rušné dálnice a také od policejní jednotky. Rally kritiků islamismu se zúčastnilo mnohem více účastníků. Zpívali slogany o zachování české kultury, suverenity a nezávislosti. Jeden z řečníků řekl, že ti, kdo kritizují odpůrce islámu, jsou „pokryteckí slepí multikulturní blázni“. Řekl, že instinkt sebezáchovy byl popřen jak U.N., tak EU, což kritizuje odmítnutí povinných kvót pro přijetí uprchlíků Prahou.Účastníci demonstrace pro uprchlíky z jejich strany nesli transparenty s nápisem „Nenávist není řešení“, „Hnutí není zločinem“ a „Zastavte fašistické maškarády v České republice“. Antiislamisté byli hlasitější než odpůrci xenofobie, a to i díky účinnějším reproduktorům. První z nich byly podpořeny účastníky demonstrace skupiny Bikers proti islámu skupiny motorových cyklistů, jejichž hlučná jízda přes horní část náměstí trvala několik minut. Setkání proti xenofobii zorganizovala skupina Proti displeje nenávisti spolu s Young Greens. Organizátoři očekávali, že přilákají více než 3 000 lidí, ale účast byla výrazně slabší. Rally nyní pokračuje pochodem přes centrum Prahy na Náměstí Republiky, kde bude nabídnuta zábavní akce pro děti, spolu s výstavou fotografií a informačních stánků organizací pomáhajících uprchlíkům.

folder_openPřiřazené štítky

Výsledky vyhledávání v sekci USA na dotaz řekl zimmerman

Starosta Miro Weinberger oznamuje rezignaci policejního náčelníka Brandona del Poza v pondělí na policejní stanici v Burlingtonu.

access_time18.prosinec 2019personMarián Kroužel

Za méně než den měl Burlington, Vermont, tři nejlepší policajty. Účty sociálních médií dva z nich stáhly.V neděli rezignoval policejní náčelník Brandon del Pozo po skandálu, který znamenal použití anonymního účtu Twitter. O méně než 12 hodin později byl jeho herecký zástupce, náměstek náčelníka Jan Wright, ze své role odstraněn za použití účtu Facebook pod falešným jménem.V pondělí v noci působil zástupce šéfa Jon Murad, který zajišťoval, že „nikdy se nezúčastnil anonymního vysílání sociálních médií“.Co se stalo loni v červenciKontroverze má kořeny sahající až do loňského července, jak zdůraznil starosta Miro Weinberger ve svém prohlášení minulý pátek. Ten měsíc, del Pozo řekl starostovi, že provozuje účet Twitter anonymně pod popisovačem @ WinkleWatchers.Prostřednictvím účtu se del Pozo zaměřil na místního muže, který byl vůči policejnímu oddělení kritický. Del Pozo z anonymního účtu označil místního komunitního organizátora Charlese Winklemana za „zbabělou bytost schovávající se za elektronovou oponou“, podle záběrů obrazovky potvrzených úředníky města Burlington. Účet byl od té doby smazán. Starosta řekl, že dal Pozo na administrativní dovolenou, ale později ho obnovil."Když se zabývám personálními otázkami starosty, obecně se domnívám, že si lidé zaslouží druhou šanci, pokud je to možné, zejména když se přihlásili k připuštění chyby," uvedl ve svém prohlášení. Co se stalo pakZpátky k minulému týdnu.Starosta veřejně přijal rezignaci del Pozo v pondělí. Del Pozo nebylo možné oslovit.Na tiskové konferenci toho dne starosta oznámil, že Wright bude úřadujícím šéfem. Toto oznámení se však rychle rozpadlo. Brzy po tiskové tiskové konferenci Wright řekla starostovi, že „občas provozovala účet Facebook pod jménem„ Lori Spicer “, prostřednictvím kterého komentovala a zapojovala občany do diskuse o politice a praxi policejního oddělení.“ V důsledku toho musel odstoupit jako úřadující šéf."Situace zástupce náměstka Wrighta se může velmi lišit od situace vedoucího del Pozo, vzhledem k okolnostem, kterým čelí ministerstvo, jsem však zjistil, že tento problém se mnou v úvodní části dne nebyl pro mě rozhodující," řekl starosta.Co bude dálNyní má Burlington, Vermont, nového úřadujícího policejního šéfa - Jon Murada.Tyto dvě personální změny však zvyšují „možnost, že problematické používání sociálních médií je v rámci ministerstva mnohem rozšířenější, než bylo dříve chápáno,“ uvedl starosta. Wright zůstává zástupcem náčelníka v plné službě, informovalo město úterý CNN. Terč del Pozoova zločince však řekl, že si nemyslel, že by to stačilo. „Celý skandál a skrytí jsou malicherné, ostudné a hluboce znepokojující projevy odpovědnosti a dohledu v tomto městě,“ řekl Winkleman, cíl anonymního účtu del Pozo, v e-mailu CNN.Město uvedlo, že se bude snažit o nezávislé vyšetřování za účelem přezkoumání využití a politik policejního oddělení v oblasti sociálních médií.

folder_openPřiřazené štítky

Během léčby rakoviny byla matka odsouzena na 7 let vězení za injekce stolice do jejího 4 letého syna

access_time28.prosinec 2019personMarián Kroužel

Tiffany Albertsová má po výkonu trestu odnětí svobody sloužit pět let zkušební doby, řekl Michael Leffler, tiskový mluvčí Úřadu státního zastupitelství Marion. Alberts byla v září 2019 obviněna ze šesti počtů přitěžujících baterií a jednoho počtu zanedbávání. Albertsová byla shledána vinnou z pokusu o vraždu, jak ukazují její soudní záznamy.James Voyles, právník paní Albertsové to odmítl jakkoliv komentovat. Wolcott, Indiana, matka byla zatčena a obviněna v roce 2016 poté, co pomocí injekční stříkačky vstříkla výkaly do svého 4 letéhosyna, zatímco podstoupil léčbu rakoviny v Riley Hospital pro děti v Indianapolis. Vědomě jej uvedla „do situace, která ohrožovala život nebo zdraví závislé osoby,“ uvedly dokumenty vrchního soudu Marion County. Alberts uvedla, že její akce měly za cíl přimět jejího syna, aby se přestěhoval z jednotky intenzivní péče do jiné jednotky Riley, kde věřila, že „léčba bude lepší,“ uvádí se v dokumentech. Její syn byl léčen pro leukémii od začátku srpna 2016 v nemocnici, uvedl policejní prohlášení kraje Marion. Podle zprávy byl propuštěn a do nemocnice se vrátil o několik dní později, začátkem září 2016, s horečkou, zvracením a průjmem. Krevní testy chlapce ukázaly, že organismy, které se běžně vyskytují ve stolici, způsobují bakteriální infekce a sepse, což nebylo možné vysvětlit rozsáhlým lékařským hodnocením.Podezření na to, že by někdo mohl kontaminovat pacientovy linie, personál nemocnice začal sledovat dospívající pokoj s video sledováním a spatřil matku, která vstřikovala látku do jeho centrální linie. Úřady uvedly, že Albertsová původně řekla vyšetřovatelům, že vstřikuje vodu, aby „propláchla to, protože lék, který mu byl dán, spálil“. Později přiznala, že si vstříkla vlastní stolici svého syna, kterou uchovávala v dárkovém sáčku na umyvadle svého pokoje, uvedli úředníci.

folder_openPřiřazené štítky

93letý muž údajně zastřelil jinéh muže kvůli sporu o poškození vodou, tvrdí policie

access_time07.leden 2020personMarián Kroužel

93letý muž naštvaný na povodeň a poškození vodou v jeho bytě v Las Vegas zastřelil zaměstnance v rezidenčním komplexu.Robert Thomas byl obviněn z pokusů o vraždu, únos, vloupání se střelnou zbraní a nošení skryté zbraně bez povolení, podle záznamů z detenčního centra v okrese Clark. Právní zástupce Thomase v pátek řekl u soudu, že incident byl pravděpodobně kvůli duševním problémům vzhledem k jeho věku.Policie v Las Vegas přijala oznámení dne 2. ledna 2020 od ženy na recepci v Vista Del Valle Apartments, která říkala, že starší muž, později identifikovaný jako pan Thomas, měl zbraň a v kanceláři jí vyhrožoval řekl asistent šerifa Brett Zimmerman na tiskové konferenci v pondělí.„Později bylo řečeno, že Thomas byl na vedení rozrušený kvůli poškození vodou a záplavám v jeho bytě,“ řekl Zimmerman. "Zatímco se telefonoval s volajícím, dispečer slyšel některé z hrozeb, které Thomas vykřikoval." Video vydané městským policejním oddělením v Las Vegas ukazuje, že Thomas vytáhl z kabátu zbraň Glock 9 mm, zatímco mluvil se dvěma zaměstnanci uvnitř kanceláře. Na jednom místě náhodně vystřelil v kanceláři, když projektil proletěl dělicí stěnou skrz obrazovku počítače. Zaměstnankyně sedící u recepce, přesvědčila pana Thomase, aby ji nechal opustit budovu, uvedla policie. Mužský zaměstnanec zůstává v křesle a mluví s Thomasem. Asi 30 sekund poté, co zaměstnankyně odejde, pan Thomas vystřelí na mužského zaměstnance. Zaměstnanec následně spadne ze židle na zem. Po dalších 40 sekundách je Thomas vidět, jak provádí druhý výstřel na mužského zaměstnance, který stále leží na zemi. „Nechtěl jsem tomu chlapovi ublížit, jen jsem ho chtěl trochu zkrotit,“ řekl minulý týden u soudu Thomas.Thomas obdržel kaukci 25 000 dolarůZhruba o 15 sekund později přišel na scénu důstojník později identifikovaný jako Ronald Hornyak a nařídil Thomasovi, aby přede dveřmi kanceláře zahodil zbraň. Hornyak vystřelil výstřel přes sklo předních dveří, které zasáhlo Thomase, ale pouze prošlo klopou jeho saka, řekl Zimmerman. Když Hornyak vstoupil do kanceláře, viděl, že Thomas položil pistoli na stůl, následně byl povalen na zem a předán do vazby.Thomas byl léčen v nemocnici pro drobná zranění a propuštěn do policejní vazby, řekl Zimmerman. Thomas je v současné době ve vězení ve vězeňském středisku Clark County a je držen na kauci ve výši 25 000 $. Dne 3. ledna se poprvé zúčastnil soudu a jeho další soudní vystoupení je naplánováno na úterý ráno. Zaměstnanec bytu, kterého policie nepojmenovala, utrpěl dvě střelné rány a byl léčen v nemocnici, uvedla policie ve zprávě. Očekává se, že se zaměstnanec brzo zotaví.Hornyak, šestnáctiletý veterán policejního oddělení, byl propuštěn na „běžnou placenou administrativní dovolenou, dokud nebude vyhodnocen tento incident,“ uvedla policie.Zdroj CNN.

folder_openPřiřazené štítky