Ve městě Emmen na severovýchodě Nizozemska prožívá jedna z rodin velmi smutný konec roku. Při požáru domu tu uhořely dvě děti ve věku pět a šest let. Rodiče byli převezeni do nemocnice a jsou mimo ohrožení života. Server nizozemského listu De Telegraaf tvrdí, že podle sousedů šlo o českou rodinu. Sousedé už pořádají sbírku na pomoc rodičům.

Jan Jeuring chtěl v sobotu nad ránem vyrazit do práce, když tu najednou zaslechl úpěnlivé volání o pomoc. Rozběhl se a dorazil na místo požáru jako vůbec první. Viděl matku, jak stojí před domem a křičí „moje děti!“ Její dvě děti byly totiž stále v hořícím domě.

Jeuring později novinářům řekl, že křik trpící matky mu pronikl až do kostí. Zamrazilo ho. Děti neměly šanci. Otec dětí pracuje pro město, ve veřejných službách. Stál prý před domem jen v pyžamu a bezmocně volal své děti. Policie zatím neoznámila, co požár způsobilo, ale podle zdrcené matky se v domácnosti vzňal vánoční stromeček.

Jeuring s manželkou Claudií začali okamžitě organizovat sbírku na pomoc rodičům a během chvíle získali na čtyřicet darů. Zčernalý dům s vyraženými okny hlídají strážci zákona. Stojí ve městě jako pochmurná připomínka rodinné tragédie. Rodiče prý neměli v okolí moc přátel, protože to byli Češi a neuměli moc dobře holandsky.

(JRu, parlamentnilisty.cz)

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here