Úřady v Německu povolily syrskému běženci, že sem za ním může přicestovat jeho druhá právoplatná manželka. Muž zde žije už od roku 2015 společně se svou první manželkou a čtyřmi dětmi. Úřady se tak prý rozhodly kvůli jejich společným dětem.

Podle informací deníku Die Welt tak úřady trpí bigamii, jež je v Německu trestná. Syřan v současné chvíli žije v kraji Pinneberg, jehož tiskový mluvčí Oliver Carstens informoval o tom, že úřady se rozhodly především na základě toho, co je nejlepší v zájmu jejich společných dětí. Některé z nich jsou totiž nejen děti jeho manželky, se kterou zde již žije, ale i manželky, která do země nedostala přístup. Carstens proto upozornil na to, že jde především o spokojenost a potřeby jejich společných dětí, nikoliv o zájmy syrského běžence.

Nejde však o první případ. Podobné povolení dostali v kraji Pinneberg už i jiní muži, informoval o tom server Berliner Zeitung. „Nesouhlasím s příchodem druhé nebo třetí ženy. V zájmu dětí ale není vyloučené, že se úřad může rozhodovat jinak,“ uvedl ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Herbert Reul (CDU) pro deník Rheinische Post a souhlasí s ním i poslankyně sociální demokracie Eva Höglová, podle které existují výjimky, které mají zabránit v případné mimořádné újmě. „Za výjimku se dá považovat právě to, že by jejich děti vyrůstaly bez své biologické matky,“ dodala.

(JRu, parlamentnilisty.cz)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here