Ruský vicepremiér řekl, že průmysl a vojenské věda se podařilo předložit ministerstvu obrany rozumnou verzi operační protiraketové obrany země.

Ruský obranný průmysl navrhl ministerstvu obrany zjednodušenou verzi protiraketového obranného systému, který bude pokrývat celé Rusko protiraketovou obrannou kupolí, oznámil  místopředseda vlády Dmitrij Rogozin.

„Mezirezortní pracovní skupina pro vzdušnou obranu Ruska, pracující od roku 2012, uvedla, že se průmyslu a vojenskě vědě se podařilo předložit ministerstvu obrany rozumnou verzi operačního oživení protiraketové obrany naší země, včetně pozemních a kosmických prostředků, a že s dokončením nasazení sjednocených ruských vesmírných systémů bude uzavřena kupole protiraketové obrany,“ citovala ho agentura TASS.

Zpráva Rogozina má očividně uklidnit ruskou veřejnost, kterou zneklidnily prohlášení ruské generality, že Spojené státy posilují protiraketovou obranu natolik, že to mohou využít k prvnímu masivnímu úderu proti Ruské federaci.

V rozhovoru s amerických režisérem Oliverem Stonem ruský prezident Vladimir Putin mimochodem poznamenal, že Spojené státy nepokrývají svojí protiraketovou obranou celé území USA, a v hypotetickém jaderném konfliktu obou zemí by „nikdo nepřežil“.

Předtím velitel ruských kosmických sil generál Alexander Golovko sdělil, že radarová stanice nové generace „Voroněž-DM“, která byla umístěna v Krasnojarském kraji, bude zařazena do bojové služby do konce roku 2017. Tento radar bude schopen detekovat balistické a hypersonické cíle na vzdálenost šesti tisíc kilometrů. Radar je součástí systému včasného varování (EWS) a pokrývá Tichomořskou oblast.
Sdílejte