10-letý surfař měl blízké setkání se  žraloka, který s ním sdílel vlnu na australské pláži. Chris Hasson, otec chlapce, řekl, že zrovna svého syna Edena fotil na Samurai Beach v Port Stephens, když zrovna okolo jeho syna uviděl něco neočekávaného, co zcela upoutalo jeho pozornost. Na fotografiích hned zpozoroval, že těsně pod hladinou moře vyfotografoval velkého bílého žraloka, který se objevil těsně vedle jeho syna.

„Viděl jsem druhý snímek, který jsem vyfotit, a měl jsem myšlenky o tom, že to není vůbec možné,“ řekl Hasson AP. „Rychle jsem zavolal svého syna a začal na něj hvízdat. Eden, když spatřil tvar vlny, tak si myslel, že jsou to jen mořské řasy a surfoval dál. Poté ovšem se zachytilo jeho lano o něco, ale nevěnoval tomu úplnou pozornost. Pozornost přišla až poté, co se sám podíval na fotografie.“

James Cook, výzkumník přes žraloky, řekl, že mohlo jít o malého bílého žraloka. „Z úhlu to vypadá, že se žralok vyděsil díky surfařskému prknu, a proto ani nezaútočil a snažil se odplout pryč.“

Eden řekl, že byl rád, že neviděl žraloka dokud nebyl v bezpečí na pláži. „Kdybych byl na vlně a viděl ho, asi bych se pořádně vyděsil a spadl. Měl jsem štěstí, že jsem nespadl.“ řekl Eden.

Port Stephens se nachází na severním pobřeží Austrálie, kde byl v posledních letech zaznamenán obrovský nárůst útoků žraloků na lidi. Naštěstí se mladému surfaři nic nestalo a může jít zase surfovat.

Zdroj: nbcnews.com

Sdílejte