Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru s režisérem Oliverem Stonem řekl, že neztratil naději na zlepšení rusko-amerických vztahů.

Během rozhovoru se Stone zeptal, zda je nějaká naděje na změnu ve vztazích mezi Ruskem a Spojenými státy po vítězství Donalda Trumpa.

„Naděje je vždy, dokud nás neponesou  v bílých botách na hřbitov,“ odpověděl Putin s úsměvem.

Ruský prezident již dříve zhodnotil rusko-americké vztahy jako nejhorší od dob studené války, zároveň prohlásil, že hodlá pokračovat v dialogu s Donaldem Trumpem. Podle něj by válku mezi USA a Ruskem „nikdo nepřežil“.

Film o Vladimiru Putinovi bude uveden 12.června na TV kanálu Showtime.

„Není to takový běžný dokument složený z otázek a odpovědí,“ říká Oliver Stone, „pan Putin je jedním z nejdůležitějších vůdců světa a pokud o něm Spojené státy prohlásily, že je nepřítel, tak je to velký nepřítel. Jsem přesvědčen, že  je velmi důležité si poslechnout co říká.“

„Mluví přímo. Myslím, že jsme mu dali příležitost vysvětlit v „západním stylu“ jeho názory a naději, že se zabrání dalšímu nedorozumění a nebezpečným situacím směřujícím k válce,“ odpověděl Oliver Stone na otázku jak tvrdého ruského vůdce viděl.

„Oliver Stone, nositel Oscarů,  získal bezprecedentní přístup k ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi během více než tuctu rozhovorů po dobu dvou let. Tato pozoruhodná čtyřdílná dokumentární série poskytuje důvěrný pohled na Putinův osobní a profesionální život, od dětství pod komunismem až po jeho vzestup k moci, jeho vztahy se čtyřmi americkými prezidenty a jeho překvapující pohled na americko-ruské vztahy dnes. Podívejte se na nejpodrobnější portrét Putina, který byl svěřen tazateli ze Západu,“ uvádí se v anonci TV kanálu Showtime.

Sdílejte