Evoluce je něco, co vědci pozorují na různých úrovních v přírodě a pokud jde o lidské předky, jsou schopní dát dohromady obří kousky skládačky zvané lidská evoluce. Víme, že určitá forma evoluce (vědecky řečeno) na jisté úrovni odehrála, ale stále je tu několik chybějících odkazů v naší evoluční cestě a nové objevy se odehrávají každý rok a přepisují věci, kterým jsme věřili, že jsou pravdivé.

Vynikajícím příkladem je objev učiněný před víc jak rokem, kdy vědci objevili něco co vypadá jako naprosto nový druh homonima, který je moderní vědě neznámý. Tento objev se uskutečnil v Sibiřské jeskyni. Analýza DNA genomu subjektu, kterému se říká Denisovan rozhodl, že se jedná o bratrance neandrtálců. Šokující je fakt, že genom taký obsahuje DNA, která patří naprosto neznámé skupině lidí.

Otázkou tedy je, kdo byli tito záhadní lidé, že se někteří z našich předků (Denisovan) s nimi křížili? Byla to snad podobná skupina? Mohl tu být tedy nějaký nový, naprosto samostatný druh? Množštví, které o tom víme je pouze malou kapkou v oceánu, spoustu toho ještě nebylo objeveno, ale jednoho dne snad. Kdo ví?

Zdroj: ce.com