Více jak 200 vysoko postavených zaměstnanců Čínské vesmírné agentury (CSA) podepsalo petici, ve které žádají po Americké vládě vysvětlení a uvolnění tajných dokumentů z archivů NASA souvisejících s přistáním Američanů na Měsíci na přelomu 60. a 70. let minulého století. Členové CSA požadují, aby NASA prokázala, že přistání na Měsíci v rámci misí Apollo nebyly zinscenované podvrhy tajných služeb, ve snaze ukázat světu, že Amerika to dokázala jako první.

Celá záležitost vyšla na přetřes v momentě, když CSA přišlo s novými analýzami snímků z povrchu Měsíce, na kterých, dle vyjádření CSA, nebyly nalezeny žádné známky o tom, že by Američané na Měsíci přistáli.

Renomovaný ruský nukleární fyzik, Yury Ignatyevič Mukhin, také podepsal tuto petici. Stejně tak jako stovky dalších ruských inženýrů a bývalých agentů KGB, kteří svorně tvrdí, že Ruská vláda měla vždy pochybnosti o tom, jak to tehdy na počátku 70. let bylo.

Nedávné objevy by mohly dát kredit konspiračním teoretikům, kteří již po desetiletí tvrdí, že Amerika nikdy na Měsíc nedoletěla a že vše kolem toho byla jedna velká lež natočená ve filmových studiích Hollywoodu. Cílem bylo tak dokázat, že Amerika na to má a tlačit tak Rusko, aby též vynakládalo nemalé prostředky do raketového a vojenského nukleárního průmyslu.

Jíž dříve zaznělo údajně z úst samotného ruského prezidenta Putina, že by mělo NASA vyjasnit, jak to bylo doopravdy s přistáním na Měsíci, protože jinak to udělá Rusko. Že je zatím ticho po pěšině může znamenat mino jiné, že i sami Rusové ve vesmírném programu nehráli vždycky fair play.

Jedno je dnes, troufám si tvrdit, jisté. Všechny Země, které mají aktivní vesmírný program a létají do Vesmíru, musí mít jasnou představu, co tam venku lítá a že tedy tu nejsme rozhodně sami. V tomto ohledu mají tak říkajíc máslo na hlavě všechny vesmírné agentury po celém světě.

Zdroj: suenee.cz